Stare dobre wieści

Środa, 22 listopada 2017 r.

Nakładem Domu Wydawniczego Rebis ukazała się właśnie kolejna pozycja książkowa w naszym tłumaczeniu. Tym razem jest to pozycja z kategorii: historia, zaś autorami przekładu są Adam Bukowski i Jacek Środa. „Chwała Aten” autorstwa A. Everitta przenosi czytelnika do czasów starożytnej Grecji, gdzie dwustutysięczne miasto-państwo dało początek cywilizacji, która na zawsze zapisała się na kartach historii. Więcej

Środa, 22 listopada 2017 r.

Któż z nas nie zna tej firmy! Jedni być może jeździli autobusem lub autokarem z tym logo, inni w dzieciństwie mogli marzyć, żeby zostać kierowcą ciężarówki. Chodzi oczywiście o firmę Scania. Oprócz wyżej wymienionych Scania produkuje silniki oraz oferuje usługi telematyczne, finansowe i warsztatowe. A wspominamy o tym dlatego, że Scania dołączyła do grona klientów Kancelarii Środa.

Środa, 15 listopada 2017 r.

Bez pszczół nie moglibyśmy istnieć – te małe stworzenia są niezwykle pożyteczne. Najbardziej znanym gatunkiem zapylającym jest powszechnie hodowana pszczoła miodna (Apis mellifera). Również o nich przygotowaliśmy w ostatnim czasie tłumaczenie materiałów dla Bayer Crop Science. Przekład na język estoński, litewski i łotewski dotyczył korzyści wynikających z występowania owadów pożytecznych i zapylających.

Środa, 15 listopada 2017 r.

Pixers - jak sami o sobie mówią - mają nadprzyrodzone moce. Za pomocą tapet, naklejek, obrazów i plakatów potrafią spersonalizować każde wnętrze na świecie – również nasze biuro, gdzie znajduje się elastyczna tablica magnetyczna z logo Kancelarii. Dla Pixers Kancelaria Środa dokonała przekładu treści z języka polskiego na język norweski, duński, portugalski i fiński. Projekt dotyczył tłumaczenia treści na stronę internetową z zachowaniem kodu HTML – dla potrzeb tego projektu powołaliśmy międzynarodowy zespół tłumaczy.

Środa, 15 listopada 2017 r.

Rozpoczęliśmy współpracę z kolejną firmą wydawniczą - do grona klientów Kancelarii Środa dołączyło właśnie Wydawnictwo C.H. Beck. To jedno z najstarszych wydawnictw na europejskim rynku, w Polsce działa od 1993 roku. C.H. Beck specjalizuje się m.in. w publikacjach o tematyce podatkowej, prawniczej i ekonomicznej. Kancelaria Środa przygotowała tłumaczenie raportu w kombinacji językowej angielski-polski.

Środa, 8 listopada 2017 r.

Bardzo cenimy inicjatywy tego rodzaju! Tym bardziej, że chodzi o naszego naczelnego „słówkowego” lektora. Kevin Aiston, bo o nim mowa jest bardzo zajętym człowiekiem, ale nie odmawia potrzebującym. Aiston zaangażował się w inicjatywę Lubelscy Kucharze Dzieciom. Jak sami o sobie piszą, to stowarzyszenie, które powstało z potrzeby serca - umiejętnie łączą pasję do gotowania z chęcią pomocy innym. Brawo!

Środa, 8 listopada 2017 r.

Buty, torebki, ubrania. Internetowy sklep Zalando to osobisty stylista, dzięki któremu mamy szansę poczuć się wyjątkowo. Zakupy online są idealnym rozwiązaniem dla miłośników mody. Wspominamy o tym przy okazji kolejnego tłumaczenia dla firmy Zalando. Tym razem Kancelaria Środa dokonała przekładu tekstów o charakterze marketingowym z niemieckiego na polski – oczywiście zgodnie z najnowszymi trendami modowymi.

Środa, 29 października 2017 r.

Centrum Nauki Kopernik, któremu zapewniamy usługi tłumaczeniowe, objęło patronat nad ogólnopolskim projektem „Nauka ratuje życie”. W ramach inicjatywy w szpitalach w całej Polsce powstaną edukacyjne sale podań leków biologicznych, gdzie najmłodsi pacjenci będą mieli do dyspozycji materiały z dziedziny odkryć medycznych opracowane z Centrum Nauki Kopernik – jak na przykład ten filmik. Inicjatorem projektu jest firma Roche Polska.

Środa, 29 października 2017 r.

Caritas ruszył w przedświąteczną kampanią „Tytka charytatywna”, w ramach której możemy pomóc potrzebującym. Tytułowa bohaterka – „tytka” – w gwarze poznańskiej oznacza papierową torbę, a występujący w spocie, obok pani Krystyny Czubówny naszej „słówkowej” lektorki – tu w charakterze narratorki) prof. Jerzy Bralczyk przytacza także inne lokalne nazwy popularnej „siatki”, wyjaśniając przy tym, że nie nazwa jest najważniejsza. Spot dostępny jest tutaj.

 

Środa, 25 października 2017 r.

Dziś, we środę (a jakże!) miała miejsce premiera kulinarnego przewodnika pt. „Wrocław na widelcu” Piotra Bikonta i Roberta Makłowicza (który nagrał dla nas serię felietonów „Środa: słówko na dziś”). Robert Makłowicz podkreślił, że projekt jest unikatowy, „bo nie ma miasta w Polsce, które chciałoby o sobie opowiedzieć od strony kulinarnej”. Publikacja jest darmowa – w wersji elektronicznej dostępna tutaj.

Środa, 25 października 2017 r.

Škoda wystartowała z długofalową kampanią digitalową składającą się z serii filmów przedstawiających wyjątkowe podróże swoich użytkowników. Bohaterami produkcji są kierowcy, którzy dzięki funkcjonalnym i technologicznym rozwiązaniom samochodów są w stanie realizować swoje plany i niestandardowe pomysły. Autorem kampanii jest Isobar Polska – a wszystkie materiały na potrzeby tej kampanii tłumaczy Kancelaria Środa.

Środa, 25 października 2017 r.

Medicover Polska – dla którego pracujemy niezmiennie od 2008 roku – oferuje pacjentom aplikację mobilną, którą mamy przyjemność przekładać na język angielski. Dzięki niej można m.in. umawiać wizyty i sprawdzać wyniki badań. Działania medycznego giganta zostały docenione przez magazyn Computer World. Medicover Polska zdobył tytuł Lider Informatyki 2017 w kategorii „Ochrona zdrowia” za wdrożenie aplikacji mobilnej i platformy telemedycznej.

Środa, 25 października 2017 r.

Jaki smak jest ostatnio najpopularniejszy? Oczywiście słony karmel! Tym tropem postanowili pójść producenci Pepsi (znani z nieoczywistych smaków tegoż napoju – zielonego ogórka dostępnego w Japonii czy kasztana we Francji). Pepsi o smaku słonego karmelu wkracza właśnie na amerykański rynek. Dowiemy się niebawem czy skradnie serca konsumentom. Na pewno wiadomo, że Kancelaria Środa zapewnia obsługę tłumaczeniową firmy Pepsi.

Środa, 25 października 2017 r.

Zbliża się najbardziej wyczekiwany czas w roku. Niekwestionowanym liderem świątecznej reklamy jest Coca-Cola (nasz klient, dla którego przygotowujemy m.in. tłumaczenia dokumentów marketingowych, dokumentacji szkoleniowej). Któż nie zna świątecznej ciężarówki Coca-Coli? W tym roku spożywczy czekamy na limitowaną edycję świecących w ciemności etykiet z hasłem „Dziękuję”.

Środa, 18 października 2017 r.

Christophe Galfard – doktor fizyki, współpracownik Stephena Hawkinga – uważa, że astrofizyka dostępna jest dla każdego. Wystarczy tylko użyć wyobraźni. Właśnie z takich przekonań zrodziła się książka „Wszechświat w twojej dłoni”, wydana nakładem Wydawnictwa Otwarte. Z okazji jej polskiej premiery dnia 21 września br. odbyło się autorskie spotkanie w Planetarium Niebo Kopernika. Kancelaria Środa zapewniła obsługę tłumaczeniową całego wydarzenia.

Środa, 11 października 2017 r.

Kancelaria Środa jest obecna w czasie najważniejszych wydarzeń w Centrum Nauki Kopernik. Możemy już oficjalnie poinformować, że wygraliśmy przetarg na obsługę tłumaczeniową w trakcie Konferencji „Przygody Umysłu. Uczenie się” w dniach 26 i 27 października br. Spotkanie ma pomóc w projektowaniu lepszego rozwiązania edukacyjnego z obszaru STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics).

Środa, 11 października 2017 r.

Marketing” Kotlera i Kellera oraz „Psychologia” Ciccarelli i White’a– te książki przetłumaczone przez Kancelarię Środa znalazły się na liście polecanych pozycji Domu Wydawniczego Rebis. Oba podręczniki łączy również fakt, że nie tracą na aktualności – to ogromny atut. Warto obejrzećte dwa materiały wideo: Marketing, Ekonomia i Biologia w Połykaczach Książek i Maria Rotkiel poleca "Psychologię". To najlepsze rekomendacje!

Środa, 11 października 2017 r.

Do grona naszych partnerów dołącza Społeczny Instytut WydawniczyZnak. Jakość naszej pracy doceniono – po bardzo pozytywnym przyjęciu naszych tłumaczeń książek pana profesora PhilipaKotlera (np. „Marketingu” „Przez marketing do wzrostu” czy „Innowacyjności”), Kancelarię Środa poproszono o dokonanie przekładu książki „Content – The Atomic Particle of Marketing” Rebeki Lieb.

 

Środa, 4 października 2017 r.

Zapewne większość z Państwa zna pasty BlanX. A my możemy dodać, że Kancelaria Środa wykonała tłumaczenie polskiej ulotki tej linii produktów, opartych na arktycznych porostach. Wyłącznym dystrybutorem marki BlanX na polski rynek jest A.B. Berren-Handlowy, nowy klient Kancelarii. Spółka ma w swojej ofercie również inne zagraniczne marki kosmetyczne, medyczne i dermokosmetyki.

Środa, 20 września 2017 r.

W Warszawie znajduje się bulwar, który nosi imię jednego z najwybitniejszych dowódców II wojny światowej, a zarazem bohatera książki w naszym tłumaczeniu (B. O'Reilly’ i M. Dugard – „Zabić Pattona”) – mowa o generale Pattonie. Dzięki staraniom Fundacji im. Ronalda Reagana w Polsce 16 sierpnia br. odsłonięto tam tablicę dedykowaną George’owi Smithowi Pattonowi. Kancelaria Środa dokonała przekładu tekstu pamiątkowej inskrypcji.

Środa, 13 września 2017 r.

To dopiero połączenie! Krystyna Czubówna, której nagrań naszych środowych słówek można posłuchać tutaj, wzięła udział w promocji nowego produktu koncernu Microsoft– myszy Arc Mouse. Reklama zapada w pamięć dzięki pomysłowemu zestawieniu dźwięków przyrody i biurowych wnętrz. A wspominamy o tym również dlatego, że na potrzeby firmy Microsoft przygotowywaliśmy m.in. transkrypcje i tłumaczenia materiałów wideo i materiałów szkoleniowych.

Środa, 6 września 2017 r.

„Środa: słówko na dziś” w wersji tekstowej i audio od wielu lat cieszy się popularnością. Dlatego postanowiliśmy pójść o krok dalej i wspólnie z Kevinem Aistonem nagraliśmy nasze felietony w wersji wideo – od kulis i bez cenzury. W każdą środę mogą Państwo obejrzeć słówko ze wszystkimi wpadkami, powtórkami i uderzeniami pięścią w stół. Zapraszamy na nasze profile na Facebooku oraz Instagramie.

Środa, 6 września 2017 r.

Ufają nam najlepsi! Do grona klientów Kancelarii Środa dołączyła interaktywna agencja Performante. Agencja buduje swoje działania w oparciu o nowoczesną komunikację, mając jednocześnie ogromne doświadczenie w marketingu efektywnościowym, reklamie kreatywnej i zakupie mediów. Kancelaria Środa przygotowała dla Performante przekłady dokumentów prawniczych w parze językowej polski-angielski.

Środa, 6 września 2017 r.

Rynek assistance nie jest nam obcy! Z przyjemnością informujemy, że firma Europ Assistance Polska została naszym klientem. Na polskim rynku Europ Assistance istnieje od 1996 roku, a działa głównie w czterech obszarach: samochód, podróże, zdrowie, dom i rodzina. Na zlecenie firmy kancelaria Środa wykonuje tłumaczenia z języka angielskiego na język polski.

Środa, 30 sierpnia 2017 r.

Miło nam poinformować, że wykonaliśmy kolejne tłumaczenia dla firmy Ernst & Young, która jest światowym liderem w zakresie audytu, doradztwa podatkowego, doradztwa biznesowego oraz doradztwa transakcyjnego. Tłumacze Kancelarii Środa dokonywali przekładu specjalistycznych dokumentów i prezentacji multimedialnych dotyczących polskiego rynku gazowego w kombinacji językowej polski-angielski.

Środa, 30 sierpnia 2017 r.

Czy widzą Państwo, że Coca-Cola produkowana jest też w Radzyminie? Światowy gigant, dla którego od 2010 roku wykonujemy tłumaczenia zaprasza do wirtualnego spaceru po podwarszawskiej fabryce. Jeśli chcieliby państwo poznać etapy produkcji coca-coli – począwszy od filtracji wody aż po etykietowanie i magazynowanie oraz odwiedzić laboratoria i syropiarnię – zapraszamy tutaj.

Środa, 23 sierpnia 2017 r.

Do grona naszych klientów dołącza Tottolet Sp. z o. o. – producent publicznych systemów toaletowych. Firma jest częścią Global Tottolet, zajmującej się również konstruowaniem maszyn m.in. dla sektora budowalnego oraz tworzeniem innowacyjnych produktów dla branży turystycznej i przemysłowej. Dla firmy Tottolet przygotowaliśmy tłumaczenia treści technicznych w parze językowej polski-czeski.

Przeglądaj dobre wieści:   nowsze - starsze