Kancelaria Środa. Ale tłumaczymy codziennie.Okładka wydania anglojęzycznego:


„Człowiek i błędy ewolucji”

Czy na pewno jesteśmy tak bardzo rozwiniętymi istotami, jak o sobie myślimy? Przecież często się przeziębiamy, wypadają nam dyski, a kolana odmawiają posłuszeństwa. Zbędne kości, wadliwe geny oraz inne defekty ludzkiego ciała – wszystkie te mankamenty opisano w książce „Człowiek i błędy ewolucji”, której autorem jest Nathan H. Lents. Profesor biologii, autor bloga o ludzkiej ewolucji, naukowiec o niezrównanych kompetencjach w tej dziedzinie, jest gościem wielu programów telewizyjnych w USA.

Nathan H. Lents w humorystyczny, przystępny i zarazem pouczający sposób pokazuje dzieje naszej ewolucji. W swojej argumentacji wykazuje, że cały ten proces to zbiór pomyłek, a organizm człowieka to fenomenalna kombinacja kompromisów. Jak napisał „Daily Express”, książka „Człowiek i błędy ewolucji” zmienia nasze spojrzenie na ludzkie ciało. Powinniśmy dostrzec niesamowitą elastyczmność naszych organizmów. Człowiek jest przecież stworzeniem, które mimo tak wielu mankamentów i niedoskonałości zaskakująco dobrze radzi sobie z ich rekompensowaniem.

Pozycja „Człowiek i błędy ewolucji” został uznany przez Publishers Weekly za tytuł wiosny 2018 w kategorii „Nauka” – w uzasadnieniu opisano tę książkę jako atrakcyjną historia nieschematycznego bilansu kosztów ludzkiego sukcesu.

Zapraszamy również do obejrzenia materiału wideo - autor opowiada o swojej książce – nagranie pochodzi z The Ars Electronica Festival.

O tłumaczenie książki na język polski zadbali Marek Zawiślak i Jacek Środa.

Książka dostępna w księgarniach internetowych: