Nowe dobre wieści

Środa, 4 kwietnia 2018 r.

Międzynarodowe targi WorldFoodod będą się w drugim tygodniu kwietnia– a my już dziś znamy złotych medalistów i wyróżnione produkty. Jury, w którego składzie znalazł się m.in. Kevin Aiston (lektor naszych słówek), miało niełatwe zadanie. Wyróżniono m.in. pesto z jarmużu, paprykarz wegetariański, kefir bez laktozy oraz krem z orzechów laskowych bez dodatku mleka. Brzmi pysznie!

Środa, 28 marca 2018 r.

Zaangażowany w działalność na rzecz społeczności niewidomych, zdobywca Międzynarodowej Nagrody Humanitarnej, uhonorowany Nagrodą Emmy - Jim Stovall - autor przetłumaczonej przez Kancelarię Środa książki „Mądrość zwycięzców. Umysł wart miliony”. Ta pozycja książkowa to zbiór felietonów, publikowanych przez ponad dekadę. Teraz wszyscy możemy poznać przemyślenia tego niezwykłego człowieka.Więcej

Środa, 28 marca 2018 r.

Dzieci niełatwo zainteresować nauką. Na szczęście są takie instytucje, jak nasz wieloletni klient, dla którego wykonujemy tłumaczenia ustne i pisemne – Centrum Nauki Kopernik. Jedną z inicjatyw Centrum jest Naukobus - projekt „Nauka dla Ciebie” realizowany wraz z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W ramach projektu dzieci z mniejszych miejscowości mogą poznać tajniki fascynujących dziedzin nauki.

Środa, 21 marca 2018 r.

Specjalizujemy się w super pilnych tłumaczeniach ważnych komunikatów. Ogromnie nas cieszy zaufanie klientów, który oprócz bieżących, zaplanowanych projektów, zamawiają tłumaczenia w najszybszym tempie – Emergency czy Overnight. Minione tygodnie mijają pod znakiem tłumaczeń na potrzeby globalnych fuzji i przejęć – jak na przykład przejęcia Monsanto przez Bayer czy też Scripps Networks Interactive (właściciela TVN) przez Discovery Communications.

Środa, 21 marca 2018 r.

Niedawno pisaliśmy o naszym tłumaczeniu ustnym w trakcie konferencji #BarometrBayer: Zrównoważony rozwój dziś i jutro. Dziś opublikowano reportaż z wydarzenia. Tematyka niezwykle ważna – między innymi globalny głód. Czy nam grozi? W ciągu kolejnych 30 lat na Ziemi przybędą 3 miliardy ludzi. To tak, jakby na mapie pojawiły się nowe Chiny i nowe Indie. Jednocześnie na świecie co roku marnuje się miliard ton żywności. Więcej

Środa, 21 marca 2018 r.

Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny jest klientem Kancelarii Środa. Dotychczas dla tej warszawskiej placówki zapewnialiśmy tłumaczenia ustne. Szpital jest świetnie zarządzaną placówką, która cieszy się wyjątkowym zaufaniem. Aż 19 255 przyjętych pacjentów, 5 405 porodów, 56 517 udzielonych porad lekarskich – te liczby mówią same za siebie.

 

Środa, 14 marca 2018 r.

Aon Best Employers to badanie zaangażowania pracowników. Jak pod- kreślają pomysłodawcy, o wadze konkursu najlepiej świadczy fakt, że brane pod uwagę są wyłącznie opinie pracowników. Miło nam poinformować, że nagrodę AON Best Employer Baltics 2017 otrzymał litewski oddział Affidea. Tym milej, gdyż spółce Affidea Polska zapewniamy obsługę tłumaczeniową – i gwoli ścisłości dodajmy, że firmie AON również.

Środa, 14 marca 2018 r.

Dla platformy Absolvent.pl Kancelaria Środa przygotowuje tłumaczenia treści do kampanii marketingowej online skierowanej na rynki Europy Środkowej i Wschodniej. Projekt obejmuje sześć języków: słowacki, litewski, łotewski, estoński, czeski i węgierski. Tłumaczone przez naszych native speakerów słowa kluczowe odnoszą się do wyszukiwań, które użytkownicy Internetu wpisują w Google.

Środa, 14 marca 2018 r.

Spółka Berlin-Chemie/Menarini, dla której pracujemy niezmiennie od 2009 roku, przygotowując m.in. tłumaczenia przysięgłe dokumentacji dla Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, została sponsorem warsztatów zorganizowanych przez Instytut Ochrony Zdrowia. Uczestnicy szkolenia mogli zgłębić tematykę z zakresu artroskopii i chirurgii stawu skokowego z wykorzystaniem rekomendowanych technik i z zastosowaniem odpowiednich implantów.

Środa, 14 marca 2018 r.

Z przyjemnością informujemy, że do grona klientów Kancelarii Środa dołącza Halsang - lider w produkcji oraz dystrybucji ogrodzeń i bram. Dzięki połączeniu mechaniki, automatyki i logistyki produkty Halsang działają bez zarzutu w każdych warunkach. Aby wyjść naprzeciw zapotrzebowaniu dynamicznie rosnącemu gronu klientów, spółka Halsang powierzyła naszej Kancelarii tłumaczenie strony internetowej z języka angielskiego na język niemiecki.

Środa, 7 marca 2018 r.

„Bądź ŚWIATOczuły!” - tym hasłem Bayer nawołuje do zrównoważonego modelu życia. Kancelaria Środa zapewniła tłumaczenie ustne podczas tej konferencji prasowej przedstawiającej wyniki badania #BarometrBayer. Badanie miało na celu poznanie opinii Polaków (na tle opinii obywateli Czech i Słowacji)w zakresie żywności, sposobu odżywiania oraz rolnictwa i dbałości o środowisko naturalne.

Środa, 28 lutego 2018 r.

Rekordowa sprzedaż w Chinach, deszcz nagród – mowa o innowacyjnej i kreującej trendy marce Honor (będącej własnością Grupy Huawei). W minionym tygodniu Kancelaria Środa wykonała tłumaczenie ustne na konferencji prasowej zorganizowanej w związku z premierą modelu Honor 9 Lite. Za wydarzenie odpowiedzialna była agencja McCANN – Weber Shandwick, z którą współpracujemy od 2015 roku.

 

Środa, 21 lutego 2018 r.

Dla wszystkich, którzy preferują „czytanie” bez zmęczenia oczu, Audioteka to rozwiązanie idealne. Misternie wyreżyserowane audiobooki to prawdziwa uczta. Tym milej nam wspomnieć, że Audioteka promuje swoje super- produkcje załączoną grafiką – atu m.in. pani Krystyna Czubówna i pan Krzysztof Gosztyła, którzy nagrali nasze felietony „Środa: słówko na dziś”.

Środa, 14 lutego 2018 r.

Banknoty to prawdziwy raj dla mikrobów. Eliminując gotówkę oczywiście pozbędziemy się bakterii – ale niewykluczone, że będziemy częściej chorować. Brzmi jak paradoks, ale przecież na odporność najlepiej działa regularny kontakt z drobnoustrojami. Przeczytamy o tym w artykule „Żegnaj gotówko” w tygodniku POLITYKA (nr 46). A wspominamy o tym w związku z serią tłumaczeń dotyczących transakcji bezgotówkowych, jakie mieliśmy przyjemność wykonać dla Business Edge.

Środa, 7 lutego 2018 r.

Bestsellery Empiku to ranking, w którym zwyciężają najczęściej kupowane w danej kategorii pozycje. W tym roku uroczystość uświetnił Sting. A wspominamy o tym również dlatego, że jedną z nagród otrzymał Dom Wydawniczy REBIS, dla którego przygotowujemy przekłady ważnych książek, m.in. kultowego już „Marketingu” P. Kotlera. „Marketing” doczekał się właśnie kolejnego wznowienia.

Środa, 7 lutego 2018 r.

W miniony weekend fani futbolu amerykańskiego obchodzili swoje święto – Super Bowl. Finałowy mecz ligi NFL to wydarzenie nie tylko sportowe, ale i wielki show. Impreza cieszy się wielkim prestiżem – w tym roku oglądało ją przez telewizorami aż 103,4 mln widzów – tak podaje Nielsen, również klient Kancelarii Środa. W tym roku nasz wieloletni klient – Pepsi – postanowił podkreślić swoją obecność występem Justina Timberlake’a w przerwie spotkania.

Środa, 31 stycznia 2018 r.

Dla firmy REAS, która zajmuje się analizami rynku nieruchomości, przygotowujemy liczne tłumaczenia dotyczące Warszawy, Poznania, Wrocławia. Krakowa i innych dużych polskich miast. Czy to dobry moment, żeby kupować mieszkanie w Warszawie? Na to pytanie opowiada Katarzyną Kuniewicz, partner w firmie REAS. Wywiad przeprowadzono w ramach cyklu „Sprawy Warszawy” w Radiu Kolor – można wysłuchać go tutaj.

Środa, 24 stycznia 2018 r.

Nazywany jedynym pełnym kompendium wiedzy nt. marketingu, biblią menadżerów – kultowy „Marketing”. Dzieło profesora Kotlera, które mieliśmy przyjemność dla Domu Wydawniczego REBIS od wielu lat nie traci na wartości. Jeśli nie mieli jeszcze Państwo okazji zapoznać się z tą pozycją, zapraszamy do obejrzenia materiału, gdzie mowa o „Marketingu” oraz o „Ekonomii” (również w naszym tłumaczeniu). Fotografie ze spotkania z panem profesorem Kotlerem obejrzeć można tutaj.

Przeglądaj dobre wieści: starsze