Nowe dobre wieści

Środa, 14 marca 2018 r.

Z przyjemnością informujemy, że do grona klientów Kancelarii Środa dołącza Halsang - lider w produkcji oraz dystrybucji ogrodzeń i bram. Dzięki połączeniu mechaniki, automatyki i logistyki produkty Halsang działają bez zarzutu w każdych warunkach. Aby wyjść naprzeciw zapotrzebowaniu dynamicznie rosnącemu gronu klientów, spółka Halsang powierzyła naszej Kancelarii tłumaczenie strony internetowej z języka angielskiego na język niemiecki.

Środa, 7 marca 2018 r.

„Bądź ŚWIATOczuły!” - tym hasłem Bayer nawołuje do zrównoważonego modelu życia. Kancelaria Środa zapewniła tłumaczenie ustne podczas tej konferencji prasowej przedstawiającej wyniki badania #BarometrBayer. Badanie miało na celu poznanie opinii Polaków (na tle opinii obywateli Czech i Słowacji)w zakresie żywności, sposobu odżywiania oraz rolnictwa i dbałości o środowisko naturalne.

Środa, 7 lutego 2018 r.

Bestsellery Empiku to ranking, w którym zwyciężają najczęściej kupowane w danej kategorii pozycje. W tym roku uroczystość uświetnił Sting. A wspominamy o tym również dlatego, że jedną z nagród otrzymał Dom Wydawniczy REBIS, dla którego przygotowujemy przekłady ważnych książek, m.in. kultowego już „Marketingu” P. Kotlera. „Marketing” doczekał się właśnie kolejnego wznowienia.

Środa, 7 lutego 2018 r.

W miniony weekend fani futbolu amerykańskiego obchodzili swoje święto – Super Bowl. Finałowy mecz ligi NFL to wydarzenie nie tylko sportowe, ale i wielki show. Impreza cieszy się wielkim prestiżem – w tym roku oglądało ją przez telewizorami aż 103,4 mln widzów – tak podaje Nielsen, również klient Kancelarii Środa. W tym roku nasz wieloletni klient – Pepsi – postanowił podkreślić swoją obecność występem Justina Timberlake’a w przerwie spotkania.

Środa, 31 stycznia 2018 r.

Dla firmy REAS, która zajmuje się analizami rynku nieruchomości, przygotowujemy liczne tłumaczenia dotyczące Warszawy, Poznania, Wrocławia. Krakowa i innych dużych polskich miast. Czy to dobry moment, żeby kupować mieszkanie w Warszawie? Na to pytanie opowiada Katarzyną Kuniewicz, partner w firmie REAS. Wywiad przeprowadzono w ramach cyklu „Sprawy Warszawy” w Radiu Kolor – można wysłuchać go tutaj.

Środa, 24 stycznia 2018 r.

Nazywany jedynym pełnym kompendium wiedzy nt. marketingu, biblią menadżerów – kultowy „Marketing”. Dzieło profesora Kotlera, które mieliśmy przyjemność dla Domu Wydawniczego REBIS od wielu lat nie traci na wartości. Jeśli nie mieli jeszcze Państwo okazji zapoznać się z tą pozycją, zapraszamy do obejrzenia materiału, gdzie mowa o „Marketingu” oraz o „Ekonomii” (również w naszym tłumaczeniu). Fotografie ze spotkania z panem profesorem Kotlerem obejrzeć można tutaj.

Środa, 24 stycznia 2018 r.

Koncern Coca-Cola nie pozostaje obojętny na kwestie związane z ochroną środowiska. W ubiegłym tygodniu poinformował za pośrednictwem Twittera, że do 2030 roku planuje uzyskać 100% recyklingu opakowań. W myśl idei „World Without Waste” Coca Cola będzie realizować główne cele: inwestycje w planetę oraz inwestycje w opakowania. Kancelaria Środa od 2010 roku przygotowuje dla Coca-Cola tłumaczenia pisemne i ustne.

 

Środa, 17 stycznia 2018 r.

Pani Krystyna Czubówna (która nagrała aż 20 naszych felietonów „Środa: słówko na dziś”) jak zawsze w świetnej formie. Tym razem polecamy książkę Kai Nordengen pt. „Mózg rządzi. Twój niezastąpiony narząd”. Krótki filmik z nagrania audiobooka można obejrzeć tutaj. Słuchowisko dostępne jest na audioteka.pl, gdzie znajdują również interpretacje pana Krzysztofa Gosztyły, który również nagrał nasze słówka.

Środa, 17 stycznia 2018 r.

Wspaniała okazja do świętowania! Ponad wszelką wątpliwość bohaterka tej dobrej wieści jest znana na całym świecie – jest nią Aspiryna. Wraz z Bayer obchodzimy jej 120–lecie. Tym milej, że zostaliśmy poproszeni o przygotowanie transkrypcji, tłumaczenia oraz montażu napisów do materiału filmowego pt.„120 lat Aspiryny” w kombinacji językowej angielski-polski. Film dostępny jest tutaj.

Środa, 17 stycznia 2018 r.

Isobar Polska – nasz klient, należący do czołówki najbardziej kreatywnych agencji zintegrowanych w Polsce, zlecił Kancelarii Środa proofreading tekstów w języku suahili. Język może wydawać się egzotyczny, jednak nasza Kancelaria współpracuje z tłumaczami i native speakerami z najdalszych zakątków świata. Dla Isobar przygotowywaliśmy już ewaluacje testów sprawdzające umiejętności językowe kandydatów w wielu językach, np. hebrajskim, estońskim, norweskim, serbskim.

Środa, 10 stycznia 2018 r.

Największy producent mebli rozpoczął na szwedzkim rynku osobliwą kampanią prasową pod tytułem „Sikanie na reklamę może zmienić twoje życie”. IKEA (Kancelaria Środa przygotowuje dla IKEA tłumaczenia ustne i pisemne we współpracy z Havas) przekonuje kobiety do umieszczenia próbki moczu na reklamie zamieszczoną w katalogu. Jeśli kobieta jest w ciąży, ukaże się zniżka na dziecięce łóżeczko. Klip wideo zdradzający cały sekret znajduje się tutaj.

Środa, 10 stycznia 2018 r.

Wśród autorów „Przewodnika po tłumaczeniu konferencyjnym” znalazło się dwoje freelancerów Kancelarii Środa. To świetna publikacja – zarówno dla zamawiających tłumaczenia, jak i dla aspirujących tłumaczy ustnych. Warto wiedzieć, że zawód tłumacza ustnego jest drugą pod względem poziomu stresu i natężenia koncentracji profesją cywilną – po kontrolerze lotów. Przewodnik w formacie PDF można pobrać tutaj.

Środa, 10 stycznia 2018 r.

Miniony już rok 2017 był dla Kancelarii Środa bardzo udany. Odnotowaliśmy przyrost liczby zamówień, za co dziękujemy naszym klientom. Ogromnie nas cieszy, że doceniają Państwo jakość, tempo pracy i to, że można na nas polegać – o czym świadczy fakt, że polecają nas Państwo sobie wzajemnie. W roku 2017 w miarę naszych możliwości przekazywaliśmy darowizny na cele charytatywne – w sumie wpłaciliśmy 10.570,00 zł. Odbiorcami darowizn byli (w kolejności alfabetycznej): Fundacja Centaurus, Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, Fundacja Serce dla Maluszka, Fundacja Słoneczko, Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce i STOZ Zwierzaki Niczyje.

 

Środa, 3 stycznia 2017 r.

Krzyżujące się nazwy „Bayer” wpisane w okrąg tworzą jeden z najbardziej rozpoznawalnych na świecie logotypów. Jeszcze w XIX w.nazwa firmy i logo były zupełnie inne - Farbenfabriken vormals Friedr. Bayer & Co., Elberfeld i znak firmowy z wizerunkiem lwa. Ewolucjęlogo Bayer przedstawia w tym ciekawym materiale. Kancelaria Środa już od 2008 roku zapewnia firmie Bayer szeroko zakrojoną obsługę tłumaczeniową (pisemną i ustną), redakcyjną, oraz obróbkę materiałów audio i wideo.

Środa, 3 stycznia 2018 r.

Coca-Cola, którą od wielu lat obsługujemy w zakresie tłumaczeń, rozpoczęła kampanię marketingową związaną z Fuzetea – nową marką napojów herbacianych. Żegnamy Nestea i witamy Fuzetea– połączenie ekstraktu z herbaty, soku owocowego i odrobiny ziół lub kwiatów. Za realizację kampanii odpowiada między innymi agencja McCann Worldgroup, która również zamawia u nas tłumaczenia.

Środa, 20 grudnia 2017 r.

W Centrum Nauki Kopernik ruszyła wystawa „Powietrze – więcej niż nic”. Dzięki niej można przekonać się jak wieloma aspektami życia rządzi powietrze. Kilka dni wcześniej odbyło się przedpremierowe otwarcie wystawy, na które zostali zaproszeni goście ze świata kultury i nauki. Kancelaria Środa również uczestniczyła w tym wyjątkowym wydarzeniu - zapewniliśmy obsługę tłumaczeniową w kombinacji polski-niemiecki.

Środa, 20 grudnia 2017 r.

W minionym tygodniu zajęliśmy się wyjątkowym zadaniem – wykonaliśmy specjalistyczne ustne tłumaczenie w kombinacji językowej polski–perski. Tłumaczenie dotyczyło tematyki medycznej – tłumacz Kancelarii zadbał o należytą komunikację w Szpitalu Specjalistycznym im. Świętej Rodziny w Warszawie przy ul. Madalińskiego. Kancelaria Środa życzy dużo zdrowia. به شما آرزوهای زیادی می بخشد Kancelaria Sroda.

Środa, 13 grudnia 2017 r.

Nabycie firmy Monsanto przez Bayer rodzi wiele pytań. Temat jest nam bliski, gdyż Bayer jest naszym wieloletnim klientem. Na portalu Onet.pl ukazał się wywiad z dziennikarzem naukowym Marcinem Rotkiewiczem, autorem książki „W królestwie Monszatana”. Wywiad tłumaczyliśmy na język angielski. Rotkiewicz rozprawia sięz największymi lękami ostatnich lat: GMO, glutenem i szczepieniami, podając rzeczowe naukowe wyjaśnienia.

Środa, 6 grudnia 2017 r.

Bayer we współpracy z Omega Communication zorganizował spotkanie prasowe pod hasłem „Nauka kształtuje przyszłość rolnictwa”. Cel: podkreślić działania na rzecz innowacyjności w tym sektorze. Kancelaria Środa zapewniła tłumaczenie wystąpienia pana Matthew Frosta, szefa Bayer Crop Science na Polskę i kraje nadbałtyckie, a także symultaniczny przekład całego wydarzenia na język angielski. Wydarzenie opisano na branżowych portalach Top Agar i Farmer.

Środa, 29 listopada 2017 r.

Think Kong, agencja social media & content marketing, dla której wykonaliśmy m.in. tłumaczenie na potrzeby kampanii reklamowej bielizny Sloggi, wsparła firmę Whisbear w realizacji działań marketingowych w kanałach social w Polsce i na świecie. Whisbear to polskie misie (o angielskiej nazwie The Humming Bear), które pomagają niemowlakom spokojnie spać. W ramach ciekawostki dodamy, że markę Whisbear doceniła goszcząca niedawno w Polsce brytyjska para książęca.

Przeglądaj dobre wieści: starsze