Środa: słówko na dziś

 

Posłuchaj nagrań naszych lektorów

Tomasz Knapik

Krystyna Czubówna

Robert Makłowicz

Marta Klubowicz

Krzysztof GosztyłaŚroda: słówko na dziś. Czyta Kevin Aiston.

Nie wiem, czy państwo to kiedykolwiek przeżyli, ale w mojej ocenie jednym z najszybciej działających środków usypiających jest nudna prezentacja. Slajdy przepełnione drobnym maczkiem tekstu (a slajdów bywało nawet ponad sto dwadzieścia!), monotonny głos prezentera, odgłosy ziewania z lewa i prawa – dziesięć minut później uśpiona głowa opada.

Chyba z tego powodu właśnie wymyślono różne rodzaje prezentacji, których celem jest zapewnienie dynamiki przekazu i skupienia publiczności (dzięki krótkiemu czasowi trwania).

Pecha Kucha to taka prezentacja, która ma 20 slajdów, a każdy z tych slajdów wyświetlany jest przez 20 sekund. Efekt: 6 minut i 40 sekund – tyle maksymalnie potrwa ta prezentacja.

Pecha Kucha (also known as PK) is not an easy art to master.

Ignite (czyli dosłownie „zapłon”) to taka prezentacja, w której wyświetlanych jest maksymalnie 20 slajdów – każdy przez 15 sekund, a przejścia między slajdami są automatyczne. Takie tempo pozwala na obejrzenie 12 prezentacji w ciągu jednej godziny, a występy są siłą rzeczy krótkie, dynamiczne i przyciągają uwagę słuchaczy.

The format of Ignite presentations demands focus on crystal-clear messaging and a tight structure if the pitch (=siła perswazji) is to be effective.

To było Środa: krótko na dziś. Czytał Kevin Aiston.

ZAPISZ SIĘ

Newsletter „Środa: Słówko na dziś”
ZAMAWIAM

Bezpłatny egzemplarz „Środa: słówko na dziś.
The Best of Vol. 1”