Środa: słówko na dziś

 

Posłuchaj nagrań naszych lektorów

Tomasz Knapik

Krystyna Czubówna

Robert Makłowicz

Marta Klubowicz

Krzysztof GosztyłaŚroda: słówko na dziś. Czyta Kevin Aiston.

Uwaga pracodawcy! Uwaga menadżerowie, dyrektorzy, prezesi! Miejcie się na baczności, HR-owcy! Do lamusa odchodzą czasy, kiedy ubiegający się o pracę drżeli na myśl o pytaniach, jakie mogą usłyszeć. Popularny polski portal internetowy podaje bowiem listę pytań, jakie powinni zadawać kandydaci. Oto siedem przykładów – najpierw po polsku, a potem po angielsku:

  1. Poza twardymi umiejętnościami, które są potrzebne do wykonywania tej pracy, jakie umiejętności miękkie się przydają? In addition to the hard skills that are needed for this job, which soft skills are useful?
  2. W jaki sposób oceniacie pracę zespołu? How do you assess team performance?
  3. W jaki sposób pomagacie swoim pracownikom rozwijać się zawodowo? How do you help your employees grow professionally?
  4. Jakie cechy są potrzebne, jeśli chce się w tej firmie awansować? What qualities do you need if you want to get promoted in this company?
  5. Gdy zespół przychodzi do was z konfliktami, jak reagujecie? When a team comes to you with a with a conflict, how do you react?
  6. Co osoby zatrudnione w przeszłości na tym stanowisku robiły, żeby odnieść sukces? What did former employees in this position do to succeed?
  7. Gdzie firma będzie za trzy lata i co osoba na tym stanowisku może zrobić, by pomóc zrealizować tę wizję? Where do you expect the company to be in three years’ time and how could I help to get it there?

No i co wy na to, drodzy pracodawcy – kto tak naprawdę kogo wybiera?

To było Środa: słówko na dziś. Czytał Kevin Aiston.

ZAPISZ SIĘ

Newsletter „Środa: Słówko na dziś”
ZAMAWIAM

Bezpłatny egzemplarz „Środa: słówko na dziś.
The Best of Vol. 1”