Pomagamy w walce z koronawirusem

Środa, 20 maja 2020 r.

Bayer również zaangażował się w walkę z epidemią koronawirusa. Międzynarodowy koncern działająca w obszarze ochrony zdrowia i rolnictwa wsparł polską służbę zdrowia poprzez przekazanie darowizny na rzecz Funduszu Interwencyjnego Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Kwota 420 tysięcy złotych zostanie przeznaczona na zakup wyposażenia medycznego i ochronnego, m.in. maseczek ochronnych. Kancelaria Środa zapewnia obsługę tłumaczeniową Bayer w zakresie tłumaczeń ustnych i pisemnych.

Środa, 13 maja 2020 r.

1. kwietnia zdecydowaliśmy, że codziennie będziemy wspierać medyków 2% wartości netto zapłaconych faktur za nasze tłumaczenia – do chwili, gdy wrócimy do bardziej normalnego życia. Za takowe uznaliśmy otwarcie kawiarni i restauracji – i to następuje 18 maja. Słowa dotrzymaliśmy. Dwa procent z minionego tygodnia przekazujemy na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża. Ale walka z epidemią trwa – dlatego nadal będziemy wspierać medyków.

Środa, 13 maja 2020 r.

Uniwersytet Warszawski włączył się w działania mające na celu walkę z epidemią koronawirusa. W ramach akcji „Materiały dla medyków” pracownicy, studenci i doktoranci z Wydziału Fizyki UW wydrukowali około 8 tys. przyłbic ochronnych, które trafiły do 130 instytucji medycznych w całym kraju. Wielkie wyrazy uznania! Tym bardziej się cieszymy, że Kancelaria Środa zapewnia obsługę tłumaczeń ustnych oraz tłumaczenia umów, uchwał i dokumentów rekrutacyjnych na potrzeby Uniwersytetu.

Środa, 6 maja 2020 r.

Nasi klienci też pomagają! Gedeon Richter Polska przeznaczył 100 tys. zł na walkę z epidemią koronawirusa. Polski oddział spółki specjalizującej się w opiece zdrowotnej – szczególnie w obszarze ochrony zdrowia kobiet – przekazał Szpitalowi Zachodniemu im. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim środki na zakup sprzętu medycznego. Pomoc ma na celu zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa i ułatwienie medykom ratowania życia osób zakażonych.

Środa, 29 kwietnia 2020 r.

Kontynuujemy nasze działania dotyczące wsparcia finansowego działań mających na celu walkę z epidemią. Codziennie przekazujemy 2% od wartości netto zapłaconych faktur za nasze tłumaczenia. W mijającym tygodniu wsparliśmy Fundację Centaurus. Od lat staramy się pomagać potrzebującym zwierzętom, a obecnie dla ośrodków opieki nad zwierzętami sytuacja jest wyjątkowo trudna.

Środa, 22 kwietnia 2020 r.

Ostatnio pisaliśmy o zakupie przyłbic dla ratowników medycznych. Zakupione przez nas przyłbice zostały już przekazane potrzebującym – pierwsza partia dotarła do przychodni Medicover w Warszawie przy Al. Jerozolimskich. Pojedyncze egzemplarze przekazaliśmy pracownikom naszych dostawców – np. z firmy kurierskiej Time Bomb. Kolejna partia jest w drodze do Szpitala Czerniakowskiego w Warszawie. W planach mamy zakup kolejnych środków ochrony dla pracowników służby zdrowia. Razem możemy więcej!