Piknik z Einsteinem

Dom Wydawniczy PWN

Jeśli ktokolwiek z nas oglądał choć jeden odcinek serii „Armstrong & Miller”, nigdy by nie przypuszczał, że jeden z komików (widoczny na okładce poniżej – po lewej stronie) to pasjonat nauki, specjalista w zakresie fizyki kwantowej. Jego fascynacja nauką przełożyła się na tę wspaniałą książkę, która – jak sam wspomina we wstępie – otwiera świat nauki przed zaciekłymi humanistami.

Liczne recenzje czytelników, opublikowane m.in. w księgarni internetowej Amazon, akcentują niesamowitą wartość edukacyjną książki. Dzięki lekturze rodzice będą w stanie wyjaśnić dociekliwym dzieciom naturę materii i grawitacji – a dzięki temu niewątpliwie rośnie szansa na zaszczepienie ich bakcylem nauki.

“To zabawna i wnikliwa podróż przez wszystkie dziedziny nauki – prawie jakby autorowi udało się dokończyć doktorat!”
– prof. Brian Cox, nagrodzony Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla nauki

“Ta książka sprawia, że nawet temat zmian klimatycznych wydaje się interesujący. Nie tylko ważny – to oczywiste, że jest ważny – ale właśnie interesujący. Przez Millera kupiłem wiele książek o zmianach klimatycznych. Teraz tego żałuję”.
– David Mitchell, brytyjski pisarz

Za polskie tłumaczenie książki odpowiadają Adam Bukowski i Jacek Środa, zaś sama książka została wydana nakładem Domu Wydawniczego PWN.

Linki:
Oficjalna strona programu
The Armstrong & Miller Show

Armstrong & Miller HD (iTunes)

”It’s Not Rocket Science”
(wersja anglojęzyczna) na iTunes

 

 

Książka dostępna w księgarniach internetowych