Real Madryt. Strategia sukcesu

REBIS

Oto książka nie tylko o piłce nożnej jako dyscyplinie sportowej, ale raczej o sposobie zarządzania – teraz i przed laty. Real Madryt jest zarówno klubem sportowym, jak i świetnie zarządzanym biznesowym gigantem.

Steven G. Mandis, adiunkt Columbia Business School i wieloletni pracownik sektora finansowego, pracownik m.in. Goldman Sachs i Citigroup, szczegółowo opisuje najważniejsze decyzje , dzięki którym klub jest niedoścignionym wzorem piłkarskim i finansowym. Mandis sam też interesuje się sportem – brał udział w słynnych zawodach „Ironman”.

Autor „Realu Madryt. Strategia sukcesu” miał ogromne szczęście – zapewne nie udałoby mu się stworzyć tak „kompletnego i dogłębnego studium działania słynnego klubu”, jak powiedział sam Sir Alex Ferguson, gdyby nie dostęp do osób pracujących w klubie (i prezesa, i piłkarzy). Dzięki Mandisowi czytelnik ma możliwość zapoznania się z tajnikami zarządzania słynnym klubem sportowym.

Osoby szczególnie zainteresowane tematem zapraszamy do odsłuchania audycji „Przy niedzieli o sporcie” w Radiu Tok FM, której tematem była przetłumaczona przez nas książka.

Przełożyli Marek Zawiślak i Jacek Środa.

Recenzja na portalu Sportowa Książka Roku:

Książka dostępna w księgarniach internetowych