Pole walki Prusy

REBIS

We wrześniu 1944 roku Armia Czerwona wtargnęła na terytorium Niemiec, przetaczając się przez Prusy, militarne serce Rzeszy. Wehrmacht, bezsilny w obliczu przeważających sił wroga, walczył z determinacją, lecz nieustannie spychany był do defensywy. W książce opisano wielkie bitwy, znaczące radziecki podbój Prus, od Kłajpedy po Królewiec, od Kotła Heiligenbailskiego po Gdańsk. Prit Buttar, opierając się na świadectwach, które nigdy wcześniej nie ukazały się w języku angielskim, ukazuje kampanię zarówno z punktu widzenia dowództwa, jak i widzianą oczyma zwykłego żołnierza frontowego.

Dla Domu Wydawniczego Rebis, tłumaczenie przygotowali Adam Bukowski i Jacek Środa.

“Dawno nie czytałem tak dobrej, solidnie i starannie napisanej książki (…). Dobry język, ciekawy temat, budzące podziw przygotowanie do pracy i zasługująca na wszelkie pochwały solidność.” – z recenzji Przemysława Mrówki na portalu historycznym HistMag.org (pełny tekst recenzji znajduje się tutaj).

“Reasumując, mamy do czynienia z publikacja świetną, kompleksowo ukazująca temat podany w tytule książki. Ponadto jest to praca przyjemna w lekturze” – z recenzji Damiana Michała Szewczyka na portalu Historia Wojskowa (pełny tekst recenzji znajduje się tutaj).

Pliki PDF do pobrania:
Rozdział 9:
Hannibal – początek bałtyckiej ewakuacji

 

Książka dostępna w księgarniach internetowych