Ptaki i wilki
Tajna gra, która odwróciła losy II wojny światowej

REBIS

Ptaki i wilki. Tajna gra, która odwróciła losy II wojny światowej” autorstwa Simona Parkina to kolejna propozycja Domu Wydawniczego REBIS, którą mieliśmy przyjemność przetłumaczyć. Zapraszamy do zapoznania się innymi naszymi przekładami o tematyce historycznej – Chwała Aten, Niezwykły żołnierz, Zabić Pattona, Chłopak z Warszawy, Pole walki Prusy (kolejność chronologiczna).

„Ptaki i wilki. Tajna gra, która odwróciła losy II wojny światowej” to przede wszystkim książka historyczna, ale nie tylko. Bogata w udokumentowane wydarzenia, napisana w porywający sposób. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że autor książki jest dziennikarzem współpracującym z  największymi światowymi czasopismami jak „The Guardian”, „The New Yorker” i „The Observer”. Tematy, w których specjalizuje się Parkin to gry komputerowe, kultura, technologie. Wydaje się więc naturalnym pomysł napisania książki odkrywającej tajniki wojennej gry strategicznej. To tytułowa tajna gra czyni tę pozycją wyjątkową i inną od wszystkich. Wśród mnogości tytułów nawiązujących do II wojny światowej, bitwy o Atlantyk, znajdujemy wciągającą, wartką opowieść o kulisach działań wojennych toczących się w brytyjskim pokoju operacyjnym.

Uszkodzony budynek w Liverpoolu, emerytowany komandor, grupa kobiet i tajna jednostka do spraw strategii. Czyż nie brzmi interesująco? A jakże! Niezwykli bohaterowie poświęcają siebie, chcąc doprowadzić do zwrotu akcji i rozpracować taktykę U-Bootów. „Ptaki i wilki” obok wojennej rzeczywistości ukazują czytelnikowi barwne postacie dotąd anonimowych i niedocenianych w ostatecznym rozrachunku cichych bohaterów.

Zacytujmy Toma Mouata, oficera ds. gier wojennych w brytyjskiej Akademii Obrony Narodowej: „Ptaki i wilki” to „intrygująca, prawdziwa opowieść o wojnie, grupie niesamowitych kobiet i jednej z najważniejszych gier wojennych w historii. Przeczytajcie ją, zanim wezmą się do niej filmowcy”.

O tłumaczenie książki na język polski zadbali Adam Bukowski i Jacek Środa.

Okładka wydania anglojęzycznego:

Książka dostępna w księgarniach internetowych